Toeta muuseumi 

Teeme koos

Mineviku lugude jutustamiseks tulevastele põlvkondadele on vaja ressursse ja koostööd. Me tahame luua muuseumi, mis peale Eesti inimeste läheb korda kogu maailmale. Aita sinagi!

Annetamine

Miks on Sinu panus oluline?

Kutsume Sind tegema kingitust tulevastele põlvkondadele, et neil oleks võimalik õppida lähiminevikust homse ehitamisel! Annetusega kaasnevad erinevad soodustused.

Kuidas toetada

Tee rahaline toetus

Allolevaid maksevõimalusi kasutades saad Vabamut rahaliselt toetada. Iga annetus on meie muuseumile oluline, sest juba väikesest panusest piisab, et maailm saaks teada mõne järjekordse huvitava ja õpetliku loo Eesti ajaloost.
Ülekande tegemisel lisa selgitusena oma isikukood ja nimi. Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus on tulumaksusoodustusega organisatsioon. See tähendab, et eraisik saab annetustelt tulumaksu tagasi taotleda. Anname annetaja isikukoodi ja annetussumma info Maksu- ja Tolliametile ning see kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonis.
 • Asutaja

  100 000
 • Visionäär

  50 000 - 99 999
 • Inspireerija

  10 000 - 49 999
 • Hooandja

  5000-9999
 • Mõttekaaslane

  1000-4999
 • Sõber

  1-999
 • Toeta kaardimaksega
  Tee makse kasutades PayPal’i
  PayPal
 • Tee pangaülekanne
  EE857700771001985000
  SA Kistler-Ritso Eesti
  chevron_right
 • Saada tšekk
  Siit leiad tšeki saatmiseks vajalikud rekvisiidid
  chevron_right

Toetajad

Inimesed, kes on oma panuse andnud

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu heaks on annetanud paljud head inimesed. Aitäh! Tänu teile suudame igal aastal puudutada ja harida kümneid tuhandeid kodanikke ning kanda hoolt muuseumile annetatud 40 000 eseme eest!
 • Minu jaoks tähendab vabadus võimalust olla see, kes sa oled.
  Sten Tamkivi,
  Idufirma asutaja; Topia tootearendusjuht
 • “Mitte iial enam!” See oli põhjus, mis ajendas mu ema looma muuseumit Nõukogude Liidu ja Natsi Saksamaa okupatsioonidest. Vabamu eesmärk on inspireerida, edendada ja säilitada vabadust, näidates Eesti rahva vastupanu repressioonidele ning sellele järgnenud elava ja vaba Eesti tõusu.
  Sylvia Thompson,
  Olga Kistler-Ritso tütar
 • Teise maailmasõja Eesti põgenikud ja nende järeltulijad tegid kõikvõimalikku et Eesti ei oleks vabas maailmas unustatud.  Nende inimeste saatus, töö, ja usk vabadusse peab olema Eesti ajaloos jäädvustatud.
  Marju Rink-Abel,
  Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu president

Kuidas veel aidata

Anneta ese või räägi lugu

Oleme tänulikud ka Sinu loo eest ning meid huvitavad väga Sinu vanavanemate kirjad ja esemed. Meie muuseumile on aastate jooksul annetatud ligikaudu 40 000 eset, mis kõik räägivad liigutavaid lugusid meie lähiajaloost. Kirjuta meie peavarahoidja Kristjan Saharovile e-posti aadressil kristjan@vabamu.ee või telefonil 668 0250

Meie lugu

Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus

Sihtasutuse asutaja ja eestvedaja oli II maailmasõja ajal Eestist vabasse maailma põgenenud Olga Kistler-Ritso, kes soovis teha kingitust oma kodumaale meie keerulisest lähiminevikust kõneleva muuseumi näol. 2003. aastal sai see unistus teoks.