Uudised

Toeta Hooandjas Vabamu näitust

Näitus "Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks"

Alates 19. novembrist saab Vabamus näha näitust „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“, mis võtab kokku Eesti e-eduloo saamis- ja kulgemisloo ning heidab pilgu tulevikku. Kuni näituse avamiseni kogub Vabamu Hooandja kaudu vahendeid näituse võimendamiseks.
Näituse kuraator Henrik Roonemaa: “Digivõimaluste arendamine on meie riigi jaoks olnud üheks viisiks majanduslikult ellu jääda ja silma paista. Nii pisikesel riigil nagu Eesti pole selleks maailma vägevatega võrreldes just palju võimalusi. Näitus räägibki sellest, miks just Eesti ja eestlased on läbi digiarenduste maailmas tuntuks saanud ning kuidas on digitaalne ühiskond muutnud nii riigi, eraisiku kui ettevõtja tegevust, millised on tänased uued väljakutsed seoses tehnoloogia arengu ning selle pahupoole riskidega ja kuhu viib Eesti riigi uus visioon meie digiühiskonna tuleviku.”


Hetkel käivad Vabamus ettevalmistustööd näituse ülespanemiseks. Avamiseni on jäänud veel kuu aega ja selle aja vältel kogub muuseum läbi Hooandja vahendeid näituse täiustamiseks.  


Vabamu tegevjuht Keiu Telve: “Hooandja kampaaniaga soovime leida vahendeid näituse elavdamiseks. Meie suur unistus on, et seda jõuaksid külastama kõik huvilised. Eriti aga noored.”  


“Noored on need, kes hakkavad tulevikus meie e-riiki edasi arendama. Selleks on vaja, et nad tahaksid ja läheksid õppima tehnoloogiaga seotud erialasid. Läbi näituse tahame panna noori vaimustuma tehnoloogimaailma võimalustest ning näidata, et igaühest neist võib saada mõne ägeda digilahenduse looja. Hooandja kaudu tahame pakkuda võimalust näituse külastamiseks ka nendele, kes vahendite puudumise tõttu ehk ise seda vaatama ei jõuaks.”


Hooandja kampaania.