Rändnäitus

Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust

Suvi 2021
Photo

„Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust“ on üle-eestiline interaktiivne rändnäitus, mis jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja näitab, mida vabadus on meie jaoks tähendanud ning milliseid arenguid endaga kaasa toonud. Näitusega tähistame 30 aasta möödumist taasiseseisvumisest ning ootame sel suvel külastajaid viieteistkümnes asukohas üle Eesti.  


Taasiseseisvumise aastapäev paneb meid kõiki vaatama tagasi olnule ja tekitab huvi Eesti riigi ja rahva loo vastu. Nii ongi hea üheskoos vaadata tagasi viimase 30 aasta jooksul ühiskonna- ja kultuurielus toimunud muutustele, et märgata neid ja arutada põhjuste üle ning nii mõtestada muutuste tähendust. Igapäevaelus peatume harva, et mõelda vabaduse olemuse ja väljundite üle, kuid ometi saadab näiteks vabadus valikuid langetada meid igal sammul, mõtleme hetkeks kasvõi meie keele- ja sõnakasutusele, meelelahutuse või konkreetsemalt muusikaga seotud valikutele või siis rõivavalikule kui osale eneseväljendusvabadusest.  


Meie eesmärk on tuletada näitusega meelde ka seda, kui oluline on iga inimese panus iseseisva demokraatliku riigi kujundamisel ja hoidmisel. Seetõttu kaasnevad näitusega ka demokraatiatrennid ning ennekõike noorte seisukohti fookusesse tõstvad arutelud kohapeal ja kohalikega aitamaks omandada paremaid oskusi ja teadmisi, kuidas kodanikuna riigi kujunemises kaasa lüüa.  


Mööda Eestit rändav kakskeelne „Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust“ on ühtaegu nii liigutav, informatiivne kui ka interaktiivne. Lisaks teadmistele ja põnevatele vaatenurkadele vabariigi taastamisele annab näitus hea emotsiooni, avades raskeid teemasid meelelahutuslikus võtmes.  


Rändnäitus alustab oma teekonda 11. juunil Tallinnast. Esimene peatuskoht on Telliskivi loomelinnakus (La Muu kohviku kõrval) ning külastajaid oodatakse ajavahemikul 11-20. Demokraatiatrennid toimuvad kell 14 ja 16.00 ning arutelu 17.30










Ootame Sind külla erinevates paikades üle terve Eesti:  


Sündmus Facebookis



Näitus on kõigile huvilistele tasuta.

Projekti rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.