Sündmused

VÄE päev

28.11.2020
Oled oodatud meiega virtuaalselt tähistama VÄE ehk Välis-Eesti päeva, mille otseülekanne toimub Vabamust.

Sel aastal on ürituse programmi fookuses rahvuskaaslaste kogukonnad videopildis. Üritust korraldab rahvastikuminister koostöös Vabamu ja Ülemaailmse Eesti Noortevõrgustikuga.

VÄE päeval on võimalus näha esimesi kaadreid filmikogust, mille täiendamise aktsioon on hetkel käimas. Kogume 8 mm filmilindile talletatud kaadreid Välis-Eesti kogukonna kokkusaamistest, sünnipäevadest, pulmadest või muudest tähtsatest sündmustest, mis ilmestaksid, kuidas hoiti okupatsiooni ajal Välis-Eesti ringkondades elus Eesti traditsioone ja kultuuri. Sellega seoses julgustame kõiki väliseestlasi otsima välja oma filmikogud, et jagada digiteeritud kujul oma 8 mm ja Super8 filmilindile jäädvustatud kaadreid! Valik kogutud kaadritest tuuakse ETV2 vaatajani saatesarjas „8 mm ELU“ ning talletatakse Vabamu kogudesse. Uuri täpsemalt siit.  

VÄE päeval toimuvad otselülitused Välis-Eesti kogukondadesse Rootsis, Kanadas, Saksamaal ja mujal.

Kava

  • 18.00 Virtuaalne kogunemine, lülitused Välis-Eesti kogukondadesse, õhtujuht Martin Tulit
Tervitussõnad rahvastikuminister Riina Solmanilt, Vabamu tegevdirektor Keiu Telvelt ja Ülemaailmse Eesti Noortevõrgustiku esindajatelt 

  • 18.20 Otselülitused kogukondadesse koos videomeenutustega

  • 19.15 Kontsert: Duo Ruut ja ühislaulmine

  • 19.45 Lõppsõnad

Ürituse lõpus laulame kõik üleilmselt Juhan Liivi sõnadel ja Peep Sarapiku meloodiaga laulu "Ta lendab mesipuu poole", mis sai ühislaulu ideekorjes VÄE päeva osalejate seas kõige rohkem hääli. Sõnad leiad siit.


Palun registreeri oma veebiosalus siin:


Email again:

VÄE päeva tähistamisest saad osa võtta ja panustada virtuaalselt Zoomi keskkonnas.

Sündmusele pääsed siit

Meeting ID: 918 9765 8214

Passcode: 281120