Sündmused

Vabamu rändnäitus  külastab 13.-14.08 Arvamusfestivali

13.-14. augustil on Vabamu rändnäitus "Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust” Paides Arvamusfestivalil.

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul.

👉 14.08 kell 13 toimub lühike ja kaasahaarav demokraatiatrenn! Läbiviijaks on Maris Jõgeva ja MTÜ Demokraatiatrenn. Vaata trenni tutvustavat videot.  


Vabamu tegevjuht Keiu Telve: “Demokraatiatrenn on lõbus ja igale vanusele sobilik programm, mille abil tugevdatakse demokraatia harjutamiseks ja arendamiseks vajalikke "lihaseid”, mis aitavad meid kodaniku rollis enesekindlamalt tunda.”

 

🤡 Näitusele on oodatud ka väikeseid külastajaid, kellele on loodud eraldi lastenurk, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!


Näituse edasine teekond:

  • Narva / 20.–22. august
  • Kallaste / Kallaste kala- ja sibulalaat / 28. august
  • Tartu / 3.–5. september
  • Rapla / Festival Särin / 11.–12. september


Näitus on külastajatele tasuta.

Projekti rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.  


Leia sündmus Facebookist.