Sündmused

Taasiseseisvumispäev Vabamus

20.08.2019

Tule Eesti taasiseseisvumispäeval Vabamu perepäevale!


Pidupäeva puhul on sissepääs poole hinnaga!

5 € / 3 €

Perepääse 11 €


Oled oodatud osalema ringkäigul “Vabaduse ja taastamise radadel”.

Ringkäigud on kõikidele huvilistele tasuta.


Lastele toimuvad põnevad töötoad:“Rinnamärk kui sümbol”

Töötoas arutleme, miks olid rinnamärgid popid? Milliseid rinnamärke kandsid meie vanemad ning vanaemad ja vanaisad laulva revolutsiooni ajal? Töötoas on igal lapsel võimalik kujundada endale Eesti teemaline rinnamärk. Inspiratsiooniks leiab märke muuseumi kogudest.


“Protestiplakati hääl”

Plakatite kujundamise kõrvale kuulame, miks kogunesid tuhanded inimesed 1987. aastal Hirveparki või miks moodustasid pea 2 miljonit inimest 1989. aastal Balti keti, hoides mõlemal juhul käes plakateid väga erinevate sõnumitega. Mis olid need sõnumid, mida nad soovisid ühiskonnale edastada? Töötoas arutleme, millised on tänaste laste ja noorte sõnumid ning soovid ühiskonnale.


“Särgi sõnumid”

Laulva revolutsiooni ajal oli nii fosforiidikampaanial kui ka Rahvarindel inimeste endi tehtud särgid. Teeme nüüd ka endale ühe uhke särgi. Võta muuseumisse kaasa mõni enda vana või uus T-särk, et sinna joonistada, kirjutada just seda, mis sinule meeldib. Muuseumi sooduspiletiga saad tutvuda püsinäitusega “Vabadusel ei ole piire”, kus räägime liigutavaid lugusid meie vanaemadest ja vanaisadest Eesti lähiajaloos alates 1940ndatest aastatest. Räägime vabaduse kaotamisest ning selle taastamisest, kus käsitleme ka laulva revolutsiooni ja iseseisvuse taastamise aega 1987. aasta fosforiidisõjast kuni Eesti astumiseni Euroopa Liitu 2004. aastal. Oma loo saavad rääkida inimesed, keda ajalooraamatutest ei leia.Näitusel saadab Sind põnev ja uuenduslik e-giid, mis viib kaasavale rännakule lähimineviku radadel ning kõneleb Sinuga eesti, inglise, vene, soome, saksa, hispaania või prantsuse keeles.


Uue lahendusena pakume ka spetsiaalselt peredele loodud e-giidi, mis sobib lastele alates seitsmendast eluaastast. Peale e-giidi ootab lapsi avastamiseks palju muudki põnevat – erinevad tegevusnurgad ning juhendav tegevusleht.


Tegevusnurgad sobivad hästi ka alla seitsme aasta vanustele lastele, sest seal on palju avastamist läbi erinevate mängude.


Kogu päeva jooksul on avatud Vabamu kohvik, kus pakume maitsvaid kooke, salateid ja pirukaid.Ootame Sind külla!

Leia sündmus ka Facebookist.