Sündmused

Ringkäigud väliseestlusest

2. – 3.07.2019

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu kutsub koju!


2. – 3. juulil kutsume kõiki eestlasi, kes külastavad sel suvel oma kodumaad tutvuma Vabamu uue püsinäitusega „Vabadusel ei ole piire“!


Pakume võimalust osa võtta väliseestlusest jutustavast ringkäigust, et üheskoos arutleda eestlaste ajaloo üle piiri taga. Kuulda saab liigutavaid lugusid hakkamasaamisest ja ellujäämisest, lootusest ja usust vabadusse.


Eestikeelsed ringkäigud toimuvad 2. ja 3. juulil algusega kell 12.00 ning ingliskeelne ringkäik toimub 2. juulil kell 18.00 Vabamus aadressil Toompea 8, Tallinn.


Ringkäigul osalemine on muuseumipiletiga (täispilet 11 €, sooduspilet 7 €) ning eelregistreerumisega.

Registreeru siin:

Email again:


Näitus "Vabadusel ei ole piire" kujutab teekonda okupatsioonidest vabaduseni ja koosneb viiest osast: "Ebainimlikkus", "Eksiilis", "Nõukogude Eesti", "Taastamine", "Vabadus". Näituse osa, mis jutustab võõrvõimu eest põgenemisest, toob esile väliseesti ajaloo. Kesksel kohal on 1944. aasta sügisel Rootsi põgenemiseks kasutatud paat ning esmakordselt avalikkusele eksponeeritud originaalkaadrid mootorpurjeka Triina teekonnast. 

 

Pärast tutvumist näitusega pakume kooki ja kohvi, et meenutada üheskoos mõtlemapanevaid hetki meie lähiminevikust. Muuseumipere kuulab huviga lugusid eksiilist, et talletada need muuseumi kollektsiooni. Iga annetatud lugu või sellega kaasas käiv foto on muuseumile oluline, et säilitada mälestused.


Nii 2. kui 3. juulil ootab Vabamus kogu päeva jooksul (kl 10.00 – 20.00) ka Eesti Mälu Instituudi suulise ajaloo portaali Kogu Me Lugu meeskond, et tutvustada tänaseks päevaks tehtud videointervjuusid väliseestlastega ja luua uusi kontakte. Kogu Me Lugu eesmärk on jäädvustada Nõukogude või Saksa okupatsiooni ajal Eestis elanud, nimetatud võimude eest Eestist põgenenud või nende tegevuse tulemusena Eestisse sattunud inimeste mälestusi.   


Eesti laulu- ja tantsupeo juubeliaasta ning XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ehk ESTO 2019 raames oleme avatud 30. juunist – 4. juulini ning 6. juulist – 7. juulini kell 10 – 20. 5. juulil on oleme erandkorras suletud.


Kõikidele laulu- ja tantsupeo esinejatele on 30. juunist – 20. augustini esineja keskäepaela esitamisel pilet Vabamusse poole hinnaga.

Peatse kohtumiseni okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu!


Ootame Sind!

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.