Sündmused

Autoriõhtu: Ralf Rothmann – "Surra kevadel"

09.05.2019

Goethe Instituut koostöös okupatsioonide ja vabaduse muuseumiga Vabamu kutsub 9. mail algusega kl 18 autoriõhtule Ralf Rothmanniga. Vestlust juhib kirjandusteadlane Aija Sakova. Vestlusõhutu toimub saksa keeles ning on tõlgitud eesti keelde.


Saksa kaasaegse kirjanduse maineka esindaja Ralf Rothmanni loomingust on kirjastus Hea Lugu andnud Mati Sirkeli tõlkes välja sõjaromaani „Surra kevadel“ ning ajakirja Akadeemia aprillinumbris ilmus jutustus „Gethsemane“. 2015. aastal ilmunud „Surra kevadel“ („Im Frühling sterben“) osutus juba 1980.-tel luuletuste ja jutustustega debüteerinud ning üle poole tosina romaani avaldanud autori jaoks läbimurdeteoseks: romaan on tõlgitud  25 keelde, sellest kõneldes on tõmmatud paralleele Günter Grassiga ja tuletatud meelde Remarque’ romaani „Läänerindel muutuseta“.


Oma silmapaistvas romaanis "Surra kevadel" (Im Frühling sterben) räägib Rothmann viimasest sõjakevadest Ungaris. Sügavale tungivate piltide ja sotsiaalse miljöö täpse kirjelduse abil jutustab ta oma isade põlvkonna draama, ilma seda ilustamata või hukka mõistmata, ning tõmbab lugeja otse sündmuste keskele:

Walter Urban ja Friedrich Caroli ehk Fiete, kaks seitsmeteistaastast lüpsjat Põhja-Saksamaalt sundmobiliseeritakse veebruaris 1945. Kui Walter asub tööle Waffen-SS-i varustusüksuse autojuhina, peab Fiete minema rindele. Ta deserteerub, saadakse kätte ja mõistetakse surma, ning Walter, kelle küünilise ülemusega pole võimalik läbi rääkida, seisab äkki karabiiniga oma parima sõbra ees.

Nii eestikeelset kui ka saksakeelset raamatut on võimalik kohapeal osta soodushinnaga.

Ralf Rothmann, sündinud 1953 Schleswigis, üles kasvanud Ruhri piirkonnas, elab alates 1976. aastast Berliinis. On avaldanud mitu romaani, jutustust ja luuletust. Tema teos on saanud rohkelt auhindu, muu hulgas Max Frischi, Heinrich Bölli, Friedrich Hölderlini ja Uwe Johnsoni auhinna.


Sündmus Facebookis.
 
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.