Sündmused

Leedu filmiõhtu "Hotell Ameerika lapsed"

30.10.2019

Muusikal on alati olnud võim. Leedu film räägib iseseisvuspüüdlustest ja vabaduse ihast rokkmuusika kaudu 1970ndate Leedus. Poliitiliselt pöördeliseks osutusid seal aga aastad 1990 ja 1991, kui Leedu Sąjūdis võttis tee täielikule iseseisvumisele. 1990. aastal võitis Sąjūdis ülekaalukalt valimised. 11. märtsil 1990 otsustas Leedu ülemnõukogu välja kuulutada iseseisvuse. Moskvas ei peetud seda seaduslikuks ja aprillis alustati majandusblokaadiga. Välise sekkumise tõttu blokaad peatati ning Leedu pidi otsuse iseseisvumisest tagasi võtma. Leetu saadeti sõjaväeüksused, kes üritasid hõivata valitsushooneid. Vilniuse teletorni kaitsmisel 1991. aasta jaanuaris hukkus 14 tsiviilisikut, misjärel kogunes 50 000 leedukat kaitsma parlamendihoonet. Verised kaadrid teletorni juurest levisid kiirelt üle maailma. Moskva sattus surve alla. 9. veebruaril toimus Leedus referendum, kus 90% osalejatest oli iseseisvuse poolt.


Hotell Ameerika lapsed
Draama, 1991 (88 min)  
Režissöör: Raimundas Banionis
Keeled: leedu, subtiitrid inglise keeles 
On aasta 1972, Leedu. Nõukogude Liit on keelustanud rock’n’roll’i, kuid rokkmuusikalembeline seltskond teismelisi Kaunases kuulab salajast raadiojaama ja huvitub hipiliikumisest. Nad kõik elavad majas, mis oli varem olnud hotell nimega „Ameerika“. Kaunase kevade sündmused mõjutavad neid otseselt, kuna nad on sellega seotud. Pärast katset saata kiri Luxembourgi raadiosse, satuvad noored KGB huviorbiiti.Sündmus on inglise keeles.

Osalemine tasuta.

Leia sündmus Facebookis.


Sündmust toetab Leedu suursaatkond Eestis.


Registreeru filmiõhtule siin: 

Email again:
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.