Sündmused

Laste ja noorte festival "Avatud mänguväljad"

12.–27.10.19

„Avatud mänguväljad“ on sügisesel koolivaheajal toimuv muuseumidevaheline festival. Festivali raames ootavad erineva suunitlusega muuseumid lapsi ja noori, avamaks ühise peateema kaudu oma näitusi. Selle aasta teemaks “Keeruta ja lennuta” on pühendatud juubeliaasta laulu-ja tantsupeole. 

Vabamu kutsub kõiki noori tutvuma meie püsinäitusega "Vabadusel ei ole piire".19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Kokku on neli taset, mis vastavad erinevatele vanuseastemetele. Vabamu keskendub just IV tasemele, mis on vanusele 8-14 eluaastat. See on teiste tasemetega võrreldes kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.Vabamu mängujuhis keerutab osaleja läbi Eesti lähiajaloo. Juhise ja e-giidi abil saab osaleja tuttavaks Urve ja Made looga – kaks noort tüdrukut, kaks erinevat elusaatust. Mängujuhise abil saab teada, milliste võimaluste, valikute või raskuste ees seisid Made ja Urve üle 70 aasta tagasi. Kuivõrd sarnanes nende elu tänapäeva laste omaga? Millist muusikat nad kuulasid või kui palju said nemad vabadel
linnatänavatel end vabalt keerutada?Mängujuhise leiad eesti ja vene keeles muuseumist kohapealt ning see on tasuta. Festivalil osaleja pääseb Vabamusse soodushinnaga 5 eurot.  


Otsi kindlasti Vabamu avatud mänguväljalt üles Telepoiss!

Tee temaga koos pilt ja saada see aadressile lasteekraan@err.ee. Võid võita toredaid auhindu, mille on välja pannud kõik "Avatud Mänguvälja" festivalil osalevad muuseumid. Enda saadetud pildi leiad Lastekraani kodulehelt: www.lasteekraan.ee.Ära unusta koguda festivalipassi viimasele lehele kleepse ja templeid. Festivali lõppedes loe kokku, mitmes kohas käisid! Jaga teistega oma tulemust enne 11. novembrit 2019 ja osale loosimistel! Selleks saada foto templite-kleepsude leheküljest avatudfestival@gmail.com või postita Facebooki #avatud_mänguväljad. Festivali passi leiad Vabamust või kõikidest teistest muuseumidest, mis osalevad "Avatud Mänguväljad" festivalil.


Kutsu sõber kaasa ja avasta muuseume mängides!


Loe festivali kohta täpsemalt siin.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.