Ajutised näitused

Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu

23.08.–30.11.19

„Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu“ on liigutav elamusnäitus 600 kilomeetrisest katkematust inimketist Tallinnast Riiani ja kuni Vilniuseni välja 23. augustil 1989. Isiklikel lugudel põhinev elamusnäitus viib külastajad heli- ja mälumaastiku kaudu mõtlemapanevale vabadustahtest rääkivale ajaloolisele rännakule. Telliskivi Loomelinnakus asuvas 50 meetri pikkuses seni avastamata ajakoridoris avatud näitus taasloob kronoloogiliselt selle päeva sündmustikku Eestis ning jutustab vaatajatele lugusid julgusest ja vastutusest vabaduse poole püüdlemisel.


Näitus on avatud 23. augustist kuni 30. novembrini 2019.

 

Näitus on valminud okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu, Riigikantselei, Välisministeeriumi ja Kultuuriministeeriumi koostöös.

Meenuta oma Balti keti lugu

Mida Sina tegid Balti keti ajal? Kui Sul on seoses Balti ketiga elamuslik lugu või soovid annetada mõne eseme, mis on selle ajaloolise sündmusega seotud, siis kirjuta okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu aadressil info@vabamu.ee. Kõik saadetud materjalid talletatakse, et ajalooline hetk Baltimaade vabaduse loost jääks tulevastele põlvedele tutvumiseks.


Broneeri ka Balti keti muuseumitund või giidituur aadressil broneering@vabamu.ee.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.