Külastajale

Lisainfo

Erivajadustega külastajad muuseumis

Vabamu ootab külastama kõiki inimesi ja nii oleme mõelnud ka erivajadustega inimeste peale, sest vabaduse väärtustamine tähendab eelkõige seda, et kõiki koheldakse võrdselt.

Ratastoolis külastaja


Ratastoolis külastaja saab Vabamus liigelda saatja kaasabita. Ühelt korruselt teisele saab liftiga ja tasapindade ühendamiseks on kaldteed. Kuna paljud ruumid on väikesed, sobib paremini väiksema raamiga ratastool. Muuseumis on kitsam ratastool olemas. Muuseumi esimesel korrusel on invatualett ja muuseumi kõrval invaparkimiskoht.


Vaegnägijad ja pimedad

Olenevalt nägemispuudest on muuseumi võimalik külastada kas iseseisvalt või saatjaga. Nii nagu tavakülastajale, on ka pimedatele toeks e-giid. Ent lisaks ka pimedate teerada. Ruumid on valdavalt hämarad, ent kasutatud on kontrastseid ruumisilte ja viitasid. E-giidi lugemistekstid on valges kirjas mustal taustal. Juhtkoeraga külastamine on lubatud.


Vaegkuuljad ja kurdid


Vaegkuuljatel ja kurtidel on võimalik näitusega tutvuda e-giidi transkriptsiooni abil ja lugeda museaale tutvustavaid tekste. Kuulmispuudega külastajate rühmad on oodatud osalema ekskursioonidel ja muuseumitundides koos oma viipekeeletõlgiga. 

KKK

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu


Kaua kestab muuseumi külastus?

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu püsinäitus asub kolmel korrusel ning selle läbimiseks kulub ligikaudu kaks tundi.


Kas võin tulla ka oma välismaa sõpradega, kes eesti keelt ei valda?

Kindlasti ootame teid külla! Pakume näitusekülastust võimalikult paljudes keeltes. Püsinäitusega tutvumiseks saab külastaja kassast kaasa tasuta e-giidi seitsmes keeles: eesti, inglise, soome, vene, saksa, prantsuse või hispaania. Soovi korral saab laadida püsinäituse rakenduse oma telefoni või tellida meilt giidi, kes valdab sinu sõprade emakeelt.


Kuhu saan oma üleriided, kotid või väärtuslikud esemed panna?

Külastajad saavad kasutada nii valveta riidehoidu kui ka lukustatavaid hoiukappe. Hoiukapi kasutamiseks on vaja 1-eurost münti, mille saab pärast kasutamist tagasi.


Kas muuseumis saab liikuda lapsekäru ja ratastooliga? Kas neid saab teilt laenutada?

Muuseumis on olemas ratastool ja lapsekäru, mida saab kassast laenutada. Nii lapsekäru kui ka ratastooliga on muuseumis mugav liikuda. Ühelt korruselt teisele saab liftiga ja näitusel on üleminekud eri tasapindade vahel varustatud kaldteega.

 

Tualetid on kahel korrusel. Esimesel korrusel on ka laste- ning invatualett. Viimases on olemas ka mähkimislaud.

Kas teil wifi on?

Külastajatel on tasuta ligipääs wifile.


Kas muuseumis pildistada tohib?

Külastajatel on lubatud pildistada. Ettevõtetel, asutustel ja eraisikutel, kes soovivad kasutada muuseumi ruume pildistamiseks ja filmimiseks kommertseesmärgil, palume see enne kooskõlastada telefonil 668 0250 või e-posti aadressil info@vabamu.ee.


Ma kaotasin teie juurde oma roosa kaisukaruga mobiiliümbrise ära. Mis nüüd saab?

Teavet kaotatud ja leitud asjade kohta saab muuseumi lahtioleku ajal telefonil 668 0250 ja e-posti aadressil info@vabamu.ee.


Kas teil kohvik ka on? Mida teie juurest kaasa osta saab?

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu on kohvik ja pood, kuhu saab tulla ka piletit ostmata. Kohvik pakub hõrku kohvi ja maitsvaid saiakesi ning pood müüb looga meeneid. Loe lähemalt kohviku ja poe kohta SIIT.

KGB vangikongid

Kui kaua kestab KGB vangikongide külastus?

Külastuseks kulub ligikaudu 30 -45 minutit.

Kas KGB vangikongides saab liigelda lapsekäru ja ratastooliga?
Vangikongid asuvad keldrikorrusel ning sissepääs on trepi kaudu, seega võib lapsekäru ja ratastooliga liikumine olla raskendatud.

Kas pildistada tohib?

Külastajatel on lubatud pildistada. Ettevõtetel, asutustel ja eraisikutel, kes soovivad kasutada muuseumi ruume pildistamiseks ja filmimiseks kommertseesmärgil, palume see enne kooskõlastada telefonil 668 0250 või e-posti aadressil info@vabamu.ee.


Mu sõber kaotas vist teie juurde oma koduvõtme ära. Kust ma saaksin infot?

Teavet kaotatud ja leitud asjade kohta saab muuseumi lahtioleku ajal telefonil 655 5905.

 

Kas KGB vangikongidest saab midagi ka kaasa osta?

Väikeses poekeses pakume temaatilisi raamatuid ja meeneid ning värskenduseks karastusjooke ja maiustusi.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.