Külastajale

Muuseumikülastus COVID-19 leviku ajal  

Photo

Hea külastaja!

Vabamu külastus on turvaline, kui järgite Covid-19 leviku tõkestamiseks Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti poolt ette nähtud reegleid.

 

Alates 15.11.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldustele tuleb kõigil Vabamu külastajatel (alates 12. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks.

 

Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja trükitud kujul:

  • kehtiv vaktsineerimispass,
  • COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kehtib positiivsest testist 180 päeva).


👉 Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele (12 aastat 3 kuud kuni 17 eluaastat) muuseumikülastuseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne külastust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse alaealistel ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust.
👉 Isikusamasuse tuvastamiseks kehtib tõend üksnes koos isikut tõendava dokumendiga.

Muuseumis

  • Palun kandke maski. Maskikohustus kehtib kõikidele alates 12. eluaastast.
  • Hoidke distantsi.
  • Haigena püsige kodus.

Alates 2021. aasta 15. novembrist ei kontrollita tõendeid ega testitulemusi muuseumitundidest või ekskursioonidest osa võtvatel, kooli kontaktõppel olevatel õpilastel (12. eluaastast kuni nendeni, kes saavad 2021/2022. õppeaasta jooksul 19 aastaseks). Tõend tuleb esitada õpilaste saatjatel.

COVID-19 immuniseerimise ja läbipõdemise tõendi saab alla laadida: www.digilugu.ee

Info välismaa kodanikele EL COVID tõendite väljastamise kohta
Rohkem infot: https://www.kriis.ee/et

❗ Ilma tõendita saabujat ei ole võimalik meil muuseumisse lubada.

 

Täname koostöö eest!


👉 Visit Tallinna poolt välja antud märgisega "Siin on COVID-19 turvaline" kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.