Kontakt

Võta meiega ühendust

Meie muuseumi meeskond on arvult väike, aga hingelt suur. Usume koostöösse ja teame, et lähiajaloo lood aitavad meil luua parema homse. Võta meiega julgelt ühendust, et teha seda koos.

Nõukogu

 • Merilin Piipuu

  Nõukogu liige
  E-posti aadress: info@vabamu.ee
  Merilin töötab Kultuuriministeeriumis kultuuriväärtuste asekantslerina. Ta on õppinud sotsioloogiat ja politoloogiat Ühendkuningriigis Essexi ülikoolis ning puutunud Tartu Ülikoolis etnoloogia osakonnas magistrikraadi omandades kokku nii mälu-uuringute kui ka kaasaegsete kultuuriprotsesside analüüsimisega. 2015.-2018. a juhtis ta meie muuseumi arendusi, mille käigus avas KGB vangikongid, uue püsinäituse "Vabadusel ei ole piire" ja rahvusvahelise rändnäituse "Masters of our own homes: Estonia at 100". Lisaks on ta varem juhtinud mitmeid kodanikuühendusi ja asutanud rakenduslike kultuuriuuringutega tegeleva Rakendusliku Antropoloogia Keskuse.
 • Michael A. Keller

  Nõukogu liige
  E-posti aadress: info@vabamu.ee
  Michael on Stanfordi Ülikooli raamatukogu juht ja kui ta midagi kogu südamest armastab, siis see on Eesti! Michael on käinud nii Saaremaal kui ka Raplamaal ja oma kiires ajagraafikus leiab ta ikka mõne augu, et paar korda aastas Eestisse põigata. Tänu Michaeli eestvedamisele on Stanfordi Ülikoolis aktiivne Balti riikide programm ja kuraator. Ta on aastaid olnud üks muuseumi suurimaid fänne ja entusiaste. Loomulikult on Michael ka Eesti e-resident.
 • Sten Tamkivi

  Nõukogu liige
  E-posti aadress: info@vabamu.ee
  Sten on iduettevõtja, kes tegeleb praegu suure ideega, kuidas võiksid inimesed kõige paremini mõista ja kasutada vabadust töötada ükskõik millises maailma paigas. Sten oli kaheksa aastat üks Skype’i juhte. Ta väärtustab avatust, ettevõtlikkust ja sallivust ning seisab ühiskondlikult selle eest, et Eesti koolides ja ülikoolides väärtustataks tehnoloogiaharidust. Sten on kindlasti üks Eesti olulisemaid saadikuid laias maailmas. Ta usub, et Eesti lugu võib inspireerida sadu kui mitte miljoneidinimesi ehitama paremat homset.
 • Sylvia Kistler Thompson

  Nõukogu juht
  E-posti aadress: info@vabamu.ee

  Sylvia on juba aastaid olnud ühiskondlikult mõjukate vabaühenduste hing ja juht. Ta on sihtasutuse rajaja Olga Kistler-Ritso tütar. Sylvia on Kistler-Ritso Sihtasutuse nõukogu esimees, tema vastutada on, et sihtasutus hariks ühiskonda Eesti lähiajaloo tutvustamise kaudu. Peale muuseumi rajamise ja elushoidmise toetab Sylvia perekond mitmesuguseid Baltimaadele keskenduvaid sündmusi, projekte ja filme. Sylvia soovib, et meie muuseumil oleks ühiskondlik ja sotsiaalne mõju, sest nii on võimalik anda oma panus selleks, et viimase saja aasta õudused ei korduks enam kunagi.