Kontakt

Võta meiega ühendust

Meie muuseumi meeskond on arvult väike, aga hingelt suur. Usume koostöösse ja teame, et lähiajaloo lood aitavad meil luua parema homse. Võta meiega julgelt ühendust, et teha seda koos.

Meeskond

 • Aimar Anderson

  Haldusspetsialist
  E-posti aadress: aimar@vabamu.ee
  Aimari töö on muuseumi tugisüsteemide ja -teenuste korraldamine ning igapäevase majandamisega seotud küsimuste lahendamine.

  Aimari kireks on matkamine ja fotograafia. Nende kahe lemmiktegevuse kõrvalt leiab ta ka aega tegeleda potipõllundusega ning katsetab veinipruulimist kodumaistest aiasaadustest. Lisaks meeldib Aimarile tegeleda kulinaariaga, et ikka oleks, mille kõrval oma veine nautida.
 • Aive Peil

  Programmijuht
  E-posti aadress: aive@vabamu.ee
  Aive on muuseumis õppealajuhataja eest. Tema juhtida ja vastutada on kõik, mis on seotud haridusega: muuseumitunnid, õppematerjalid, giidituurid, harivad elamused jne.

  Puhkehetkedel vaatab Aive kunsti ja teeb tervisesporti, loeb ning armastab tihti kinos käia.
 • Anna-Liiza Izbaš

  Külastusjuht
  E-posti aadress: anna-liiza@vabamu.ee

  Anna-Liiza tervitab kõiki muuseumi külastajaid sõbraliku naeratusega ning vastutab selle eest, et lisaks meeldejäävale külastusele saaksid soovijad turgutada end ka maitsva kohvi või magusa koogitükiga.

   

  Anna-Liiza on kultuurilembeline ilushing, kes toitub kammerkooris laulmisest, väärtfilmidest ja sündmuste korraldamisest. Oma tegusast linnaelust ja melust puhkab Anna-Liiza loodusradadel siile otsides või mereääres kajakaid loendades.
 • Evelin Sennett

  Külastusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: evelin@vabamu.ee
  Evelin vastutab selle eest, et iga külastaja saaks muuseumis kõige parema teeninduse ja mõtete osaliseks ning saaks peale emotsioonide ka midagi head hamba alla ja meene kaasa, et muuseumis käik pikemaks ajaks meelde jääks.

  Evelini vaba aeg on seotud kultuuriga. Ta on juba aastaid kõrgelennuline kultuuriprojektide kirjutaja. Tallinn-London-Tallinn on liin, millel Evelini eestvedamisel liiguvad nii rahvariided kui ka kultuurisaadikud. Loomulikult tegeleb kraps Evelin ka ise rahvatantsuga.
 • Heili Kärg

  Arendusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: heili@vabamu.ee
  Heili seob kokku tegevused, inimesed, aja, raha, dokumendid, partnerid ja töövahendid ning sellest ei tule mingi suvaline salat, vaid väga väärt kooslus. Ühel päeval on ta ministeeriumis, teisel ehitusplatsil, kolmandal otsib töötajaid või koostab finantsprognoose. Seejärel aga kujundab hoopis brändi või tellib mööblit. Ja Heili teab, et kõike saab alati veel paremini teha.

  Talvel Heili suusatab, suvel mängib võrkpalli ning jahib oma fotoaparaadiga ehedaid emotsioone.
 • Hendrik Malm

  Külastusjuht
  E-posti aadress: hendrik@vabamu.ee
  Hendrik tegeleb muuseumi külastajatega piletikassas ja kohvikus. Hendriku südamel on, et igal külalisel ja ka kolleegil oleks alati hea tuju.

  Hendrik naudib lugemist ja ajaloo uurimist. Ta teeb ka sporti ning toitub tervislikult. Kuigi me seda kõik teame, kordab Hendrik siiski siiralt pidevalt kõigile üle, et Eesti Vabariik on maailma kauneim ja kalleim koht.
 • Kadri Sulp

  Külastusjuht
  E-posti aadress: kadri@vabamu.ee
  Kadri hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Kui on vaba aeg, siis Kadri vahetab meeleldi naerupurskeid oma sõprade ja perega. Teisel hetkel võib Kadrit leida loodusest mõne suure rändrahnu otsast või ilusa järve äärest vesiroose otsimast. Kadri teab, et Eesti ajaloos on palju huvitavaid lugusid ja talle meeldib neid pureda, kas siis teatrietenduse formaadis või huvitavast raamatust.
 • Karen Jagodin

  Strateegiajuht
  E-posti aadress: karen@vabamu.ee
  Strateegia ning selle juhtimine on iga asutuse tuleviku A&O. Karen juhib Vabamus muuseumisiseseid protsesse alates arengu- ja tegevuskavadest kuni meeskonnani välja.

  Kareni suurim energiaallikas on tema lapsed, nende juttudest ja seiklustest võiks ka strateegiadokumente koostada. Aga Karenil meeldib ka kajakiga merd murda või seljakotiga maailma piirile rännata. Igapäevaselt aitavad tal pead tühjendada jooga ja raamatud.
 • Karmen Juhkam

  Külastusjuht
  E-posti aadress: karmen@vabamu.ee
  Karmeni ülesanneteks ja naeratuse põhjuseks on piletite müük, näituste tutvustamine, kohvikus teenindamine ning üleüldine klientidele meeldiva elamuse pakkumine.

  Karmenile meeldib käia teatris naermas ja muusikakontserdil emotsioneerimas. Samuti meeldib talle tugitooli koos hea raamatuga kinni jääda. Karmeni suured südamesõbrad on kannel ja saksofon, pillimäng on lust ja ilu! Aga suvel tasub maailma täiust otsida mustikatest sinistest näppudest ja mereveest märgadest juustest.
 • Keiu Telve

  Tegevdirektor
  E-posti aadress: keiu@vabamu.ee
  Keiu juhib muuseumi ning näitab meeskonnale ja kogu muuseumile suunda. Ta on algataja ja edasiviija ning nii on muuseum eestimaalastele ja Eesti külalistele veel hinnatum ja armastatum koht.

  Vabal ajal käib Keiu oma šoti terjeri Rosinaga jalutamas ja suvel tegeleb lohesurfiga.
 • Kristi Ardel

  Teenindusjuht
  E-posti aadress: kristi@vabamu.ee
  Kristi koordineerib Vabamus ja KGB vangikongides teenindusvaldkonda. Ta tegeleb ka Vabamu poe ja kohviku arendamisega ning kõige paremas mõttes kamandab külastusjuhte, et Vabamu teenindus oleks alati sujuv, meeldejääv ja viisakas.

  Kristile meeldivad inimesed ja jutud, eelkõige loomulikult arutada ilmaasju oma perekonna ja sõpradega hea toidu saatel. Kristi tahab igal aastal märgata erinevate aastaaegade vaheldumist ja vägevust. Mõtteid annavad ka filmikunst, teater ja muusika.
 • Kristjan Saharov

  Peavarahoidja
  E-posti aadress: kristjan@vabamu.ee
  Kristjan on see, kellel on vahetu kontakt ajaloolisi esemeid ja/või dokumente muuseumisse hoiule andvate inimestega. Lisaks on talle usaldatud okupatsioonidest, vastupanust, taastumisest ja vabaduse ülesehitamisest kõnelevate põnevate kogude arendamine, uurimine ja nendes korra loomine.

  Vabal ajal Kristjan mängib kitarri ja laulab. Mõlemat teeb ta väga ilusasti – ta on Eesti muusika kadunud või tulevane superstaar.
 • Kärdy Pang

  Külastusjuht
  E-posti aadress: kardy@vabamu.ee

  Kärdy hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.


  Kärdyl on malamuut Viire, kes viib ta tihti jalutama. Talle meeldivad uued kohad ja uued huvitavad karakterid. Peale selle ta ujub ja suusatab, käib kinos, teatris ja kontserdil. Kärdy, mitte Viire.

 • Liina Koitla

  Vanemkülastusjuht
  E-posti aadress: liina@vabamu.ee
  Liina tegeleb kõige sellega, mis külastajate kogemuse meeldivaks muudab: ta tutvustab muuseumi ja räägib ajaloost ning teeb ka oskuslikult barista kombel kohvi. Liina moto on „Igale külastajale oma põnev kiiksuga mõte!“.

  Liina silkab suvel kultuurifestivalide ja kodupargi tenniselaua vahet. Talvel leiab teda kinost, teatrist või sõprade juurest lauamänge mängimas.
 • Liis Meriküll

  Turundus- ja kommunikatsioonijuht
  E-posti aadress: liis@vabamu.ee
  Tänapäeval on kõik seotud turunduse ja kommunikatsiooniga – nii on Liisi ülesanne seda suurt suhtlust ja rääkimist planeerida ning teoks teha nii Eestis kui ka välismaal, olgu internetis, telefonis või silmast silma.

  Liis hindab teatrit ja tantsimist ning oma sõpru, saab energiat inimeste rõõmust. Peale selle laeb ta akusid hommikuse jooksuga metsarajal.
 • Lisanna Kinkar

  Büroojuht
  E-posti aadress: lisanna@vabamu.ee

  Lisanna hoiab silma peal töökeskkonnal, töövahenditel ja dokumentidel. Ta toetab meeskonna omavahelist kommunikatsiooni ja tagab vastused muuseumile tulnud päringutele. Korraldab meeskonnale sündmuseid ja koosolekuid. Haldab muuseumi kodulehte. Toetab sisekommunikatsiooni.


  Lisanna top-2: tass head kohvi ja üks ootamatult siiras, aga veidi irooniline nali. Puhkab töönädalast metsas, teinekord korjab seeni ja marju ning üle kõige meeldibki talle värskest toorainest süüa teha. Lisanna meeled ei ütle ära ka ühest heast tantsust, heast muusikapalast või sügavast väärtfilmist.
 • Maia-Liisa Anton

  Näituste ja sündmuste juht
  E-posti aadress: maia-liisa@vabamu.ee
  Maia-Liisa seisab südame, mõistuse ja tegudega selle eest, et meie majades oleksid sisukad näitused, ühiskonda kõnetavad üritused ja põnevad kaasamisprojektid. Maia-Liisa kaasab koostööks inimesi ja organisatsioone nii meilt kui mujalt.

  Maia-Liisa on aktiivne kodanik, kelle südameasjaks on kliima ja keskkond. Maia-Liisa teab, et kui vaja, siis tuleb oma arvamus häälekalt välja öelda, muidu lihtsalt tänapäeval keegi ei kuule Sind. Aga lõõgastuda meeldib Maia-Liisal jälle vaikuses. Täpsemalt öeldes põrina saatel, mida tekitab õmblusmasin. Aga kui õmblemisest saab mõõt täis, siis võtab Maia-Liisa kätte raamatu ja sukeldub teise maailma.
 • Mari Kuuse

  Programmispetsialist
  E-posti aadress: mari@vabamu.ee
  Mari viib muuseumis läbi haridusprogramme ning giidituure. Lisaks aitab korraldada vahvaid sündmusi kõikidele huvilistele.

  Vabal ajal armastab Mari võimalikult palju reisida, vaadata mõnda head filmi ning lugeda põnevaid raamatuid. Energiat ammutab Mari joogast ning ergutavast ujumisest, mida harrastab varakevadest hilissügiseni.
 • Marika Pihel

  Teenindusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: marika@vabamu.ee
  Marika koordineerib Vabamus ja KGB vangikongides teenindusvaldkonda. Ta tegeleb ka Vabamu poe ja kohviku arendamisega ning kõige paremas mõttes kamandab külastusjuhte, et Vabamu teenindus oleks alati sujuv, meeldejääv ja viisakas.

  Marika hingele on jooga, teater, jalgrattasõit, reisimine. Ja milline koerafänn ta veel on!
 • Maris Metsküla

  Vanemkülastusjuht
  E-posti aadress: maris@vabamu.ee
  Maris hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Puhkehetkedel Maris reisib ja loeb raamatuid, mõlema tegevuse juures armastab ta nautida head kuuma teed.
 • Marko Poolamets

  Juhatuse liige
  E-posti aadress: marko@vabamu.ee
  Marko on alati hea nõu ja abiga muuseumile toeks. Ta vaatab, et kõik paberid oleksid korrektsed ja tegevusplaan täidetud.

  Marko tegeleb fotograafia ja loodusturismiga. Ta on tõeline Eesti maastike, küngaste ja muude huvitavate kohtade spetsialist.
 • Raimo Tõnissoo

  Külastusjuht
  E-posti aadress: raimo@vabamu.ee
  Raimo ülesanneteks ja hea tuju põhjuseks on piletite müük, näituste tutvustamine, kohvikus teenindamine ning üleüldine klientidele meeldiva elamuse pakkumine.

  Raimo hing toitub teravuste tekitamisest. Seda sõna otsest mõttes. Mees tegeleb aiandusega, just teravate piparde kasvatamine ja aretus on tema leivanumber. Elus peab vürtsi olema! Samuti peab Raimo olema kursis lähiajaloo raamatutega.
 • Rain Seppel

  Külastusjuht (ajateenistuses)
  E-posti aadress: rain@vabamu.ee
  Rain hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Rain vaatab ilma – kui ilm on ilus, siis hüppab sadulasse, ja läinud ta ongi. Kimab jalgrattal seitsme tuule poole. Kui tekib rohkem vaba aega, siis mõtiskleb ning loeb ajaloost ja ühiskonnast ja nende omavahelistest seostest.

 • Merily Toiger

  Praktikant
  E-posti aadress: merily@vabamu.ee
 • Enelin Tõlgo

  Külastusjuht
  E-posti aadress: enelin@vabamu.ee
  Enelin hoolitseb selle eest, et elamusnäituse "Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu" külastus Telliskivi ajakoridoris oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Enelin on loominguline uudishimu sisse kodeeritud, ta loob ja avastab käsitöö, kunsti, muusika ja näitlemise nüansse. Aga teeb ka hästi süüa ja võtab omatehtud parima toidu loodusesse kaasa, kui läheb matkama. Pärast matka vaatab head filmi ka.
 • Vivien Sibrits

  Külastusjuht
  E-posti aadress: vivien@vabamu.ee
  Vivien hoolitseb selle eest, et elamusnäituse "Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu" külastus Telliskivi ajakoridoris oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Vivien on pagar, vähemalt oma sõpradele, millised koogid ja keeksid! Nende pealt käib Vivien teatris ja kuulab muusikat, aga ka mängib arvutmänge, tegeleb fotograafiaga ja loeb raamatuid. Aga meeldivad ka näitused ja muuseumid ja loomulikult on olulised ka nende puhvetite koogid.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.