Kontakt

Võta meiega ühendust

Meie muuseumi meeskond on arvult väike, aga hingelt suur. Usume koostöösse ja teame, et lähiajaloo lood aitavad meil luua parema homse. Võta meiega julgelt ühendust, et teha seda koos.

Meeskond

 • Aive Peil

  Programmijuht
  E-posti aadress: aive@vabamu.ee
  Aive on muuseumis õppealajuhataja eest. Tema juhtida ja vastutada on kõik, mis on seotud haridusega: muuseumitunnid, õppematerjalid, giidituurid, harivad elamused jne.

  Puhkehetkedel vaatab Aive kunsti ja teeb tervisesporti, loeb ning armastab tihti kinos käia.
 • Heili Kärg

  Arendusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: heili@vabamu.ee
  Heili seob kokku tegevused, inimesed, aja, raha, dokumendid, partnerid ja töövahendid ning sellest ei tule mingi suvaline salat, vaid väga väärt kooslus. Ühel päeval on ta ministeeriumis, teisel ehitusplatsil, kolmandal otsib töötajaid või koostab finantsprognoose. Seejärel aga kujundab hoopis brändi või tellib mööblit. Ja Heili teab, et kõike saab alati veel paremini teha.

  Talvel Heili suusatab, suvel mängib võrkpalli ning jahib oma fotoaparaadiga ehedaid emotsioone.
 • Hendrik Malm

  Külastusjuht
  E-posti aadress: hendrik@vabamu.ee
  Hendriku ülesanneteks ja naeratuse põhjuseks on piletite müük, näituste tutvustamine, kohvikus teenindamine ning üleüldine klientidele meeldiva elamuse pakkumine.

  Hendrik naudib lugemist ja ajaloo uurimist. Ta teeb ka sporti ning toitub tervislikult. Kuigi me seda kõik teame, kordab Hendrik siiski siiralt pidevalt kõigile üle, et Eesti Vabariik on maailma kauneim ja kalleim koht.
 • Keiu Telve

  Rändnäituse projektijuht
  E-posti aadress: keiu@vabamu.ee
  Keiu vastutab EV100 rändnäituse kokkupanemise ja rändamise eest. Suhtleb välispartneritega ning teeb kõik endast oleneva, et rändnäitust saaks näha nii Eestis kui ka Põhja-Ameerikas.

  Vabal ajal käib Keiu oma šoti terjeri Rosinaga jalutamas ja suvel tegeleb lohesurfiga.
 • Kristjan Saharov

  Peavarahoidja
  E-posti aadress: kristjan@vabamu.ee
  Kristjan on see, kellel on vahetu kontakt ajaloolisi esemeid ja/või dokumente muuseumisse hoiule andvate inimestega. Lisaks on talle usaldatud okupatsioonidest, vastupanust, taastumisest ja vabaduse ülesehitamisest kõnelevate põnevate kogude arendamine, uurimine ja nendes korra loomine.

  Vabal ajal Kristjan mängib kitarri ja laulab. Mõlemat teeb ta väga ilusasti – ta on Eesti muusika kadunud või tulevane superstaar.
 • Kärdy Pang

  KGB vangikongide külastusjuht
  E-posti aadress: kardy@vabamu.ee

  Kärdy hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.


  Kärdyl on malamuut Viire, kes viib ta tihti jalutama. Talle meeldivad uued kohad ja uued huvitavad karakterid. Peale selle ta ujub ja suusatab, käib kinos, teatris ja kontserdil. Kärdy, mitte Viire.

 • Liina Koitla

  Vanemkülastusjuht
  E-posti aadress: liina@vabamu.ee
  Liina tegeleb kõige sellega, mis külastajate kogemuse meeldivaks muudab: ta tutvustab muuseumi ja räägib ajaloost ning teeb ka oskuslikult barista kombel kohvi. Liina moto on „Igale külastajale oma põnev kiiksuga mõte!“.

  Liina silkab suvel kultuurifestivalide ja kodupargi tenniselaua vahet. Talvel leiab teda kinost, teatrist või sõprade juurest lauamänge mängimas.
 • Liis Meriküll

  Turundus- ja kommunikatsioonijuht
  E-posti aadress: liis@vabamu.ee
  Tänapäeval on kõik seotud turunduse ja kommunikatsiooniga – nii on Liisi ülesanne seda suurt suhtlust ja rääkimist planeerida ning teoks teha nii Eestis kui ka välismaal, olgu internetis, telefonis või silmast silma.

  Liis hindab teatrit ja tantsimist ning oma sõpru, saab energiat inimeste rõõmust. Peale selle laeb ta akusid hommikuse jooksuga metsarajal.
 • Lisanna Kinkar

  Büroojuht
  E-posti aadress: lisanna@vabamu.ee

  Lisanna hoiab silma peal töökeskkonnal, töövahenditel ja dokumentidel. Ta toetab meeskonna omavahelist kommunikatsiooni ja tagab vastused muuseumile tulnud päringutele. Korraldab meeskonnale sündmuseid ja koosolekuid. Haldab muuseumi kodulehte. Toetab sisekommunikatsiooni.


  Lisanna top-2: tass head kohvi ja üks ootamatult siiras, aga veidi irooniline nali. Puhkab töönädalast metsas, teinekord korjab seeni ja marju ning üle kõige meeldibki talle värskest toorainest süüa teha. Lisanna meeled ei ütle ära ka ühest heast tantsust, heast muusikapalast või sügavast väärtfilmist.
 • Marika Pihel

  Teenindusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: marika@vabamu.ee
  Marika koordineerib Vabamus ja KGB vangikongides teenindusvaldkonda. Ta tegeleb ka Vabamu poe ja kohviku arendamisega ning kõige paremas mõttes kamandab külastusjuhte, et Vabamu teenindus oleks alati sujuv, meeldejääv ja viisakas.

  Marika hingele on jooga, teater, jalgrattasõit, reisimine. Ja milline koerafänn ta veel on!
 • Maris Metsküla

  KGB vangikongide vanemkülastusjuht
  E-posti aadress: maris@vabamu.ee
  Maris hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Puhkehetkedel Maris reisib ja loeb raamatuid, mõlema tegevuse juures armastab ta nautida head kuuma teed.
 • Marko Poolamets

  Juhatuse liige
  E-posti aadress: marko@vabamu.ee
  Marko on alati hea nõu ja abiga muuseumile toeks. Ta vaatab, et kõik paberid oleksid korrektsed ja tegevusplaan täidetud.

  Marko tegeleb fotograafia ja loodusturismiga. Ta on tõeline Eesti maastike, küngaste ja muude huvitavate kohtade spetsialist.
 • Merilin Piipuu

  Tegevdirektor
  E-posti aadress: merilin@vabamu.ee
  Merilin juhib muuseumi ning näitab meeskonnale ja kogu muuseumile suunda. Ta on algataja ja edasiviija ning nii on muuseum eestimaalastele ja Eesti külalistele veel hinnatum ja armastatum koht.

  Merilini hing puhkab maal puid ladudes või peenramaal nokitsedes. Ükski nädal ei möödu ka ilma rahvatantsutrennita, ujumiseta ega hea ja hariva raamatuta.
 • Raimo Tõnissoo

  Külastusjuht
  E-posti aadress: raimo@vabamu.ee
  Raimo tegeleb muuseumi külastajatega pileti kassas ja kohvikus. Raimo südamel on, et igal külalisel ja ka kolleegil oleks alati hea tuju.

  Raimo hing toitub teravuste tekitamisest. Seda sõna otsest mõttes. Mees tegeleb aiandusega, just teravate piparde kasvatamine ja aretus on tema leivanumber. Elus peab vürtsi olema! Samuti peab Raimo olema kursis lähiajaloo raamatutega.
 • Rain Seppel

  KGB vangikongide külastusjuht
  E-posti aadress: rain@vabamu.ee
  Rain hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Rain vaatab ilma – kui ilm on ilus, siis hüppab sadulasse, ja läinud ta ongi. Kimab jalgrattal seitsme tuule poole. Kui tekib rohkem vaba aega, siis mõtiskleb ning loeb ajaloost ja ühiskonnast ja nende omavahelistest seostest.

 • Sander Jürisson

  Näituste juht
  E-posti aadress: sander@vabamu.ee
  Sander juhib muuseumi sisu ehk vastutab teadus- ja näitusetegevuse eest. Teeb tihedat koostööd nii püsinäituse kui ajutiste näituste kuraatoritega ning tagab, et iga detail näitusel oleks hästi läbi mõeldud ja korrektne. Sanderi töös on ka väga olulisel kohal erinevad liigutavad lood ning nende edasi jutustamine läbi muuseumi tegevuste.

  Vabal ajal põrgatab Sander palli ehk mängib korvpalli nagu Arvydas Sabonis. Samuti meeldib Sandrile reisida ja maitsta eri maade rahvusroogasid.
 • Evelin Siilak

  Külastusjuht
  E-posti aadress: evelin@vabamu.ee
  Evelin vastutab selle eest, et iga külastaja saaks muuseumis kõige parema teeninduse ja mõtete osaliseks ning saaks peale emotsioonide ka midagi head hamba alla ja meene kaasa, et muuseumis käik pikemaks ajaks meelde jääks.

  Evelini vaba aeg on seotud kultuuriga. Ta on juba aastaid kõrgelennuline kultuuriprojektide kirjutaja. Tallinn-London-Tallinn on liin, millel Evelini eestvedamisel liiguvad nii rahvariided kui ka kultuurisaadikud. Loomulikult tegeleb kraps Evelin ka ise rahvatantsuga.
 • Kristi Ardel

  Teenindusjuht
  E-posti aadress: kristi@vabamu.ee
  Kristi koordineerib Vabamus ja KGB vangikongides teenindusvaldkonda. Ta tegeleb ka Vabamu poe ja kohviku arendamisega ning kõige paremas mõttes kamandab külastusjuhte, et Vabamu teenindus oleks alati sujuv, meeldejääv ja viisakas.

  Kristile meeldivad inimesed ja jutud, eelkõige loomulikult arutada ilmaasju oma perekonna ja sõpradega hea toidu saatel. Kristi tahab igal aastal märgata erinevate aastaaegade vaheldumist ja vägevust. Mõtteid annavad ka filmikunst, teater ja muusika.
 • Mikk Mikson

  Haldusspetsialist
  E-posti aadress: mikk@vabamu.ee
  Miku töö on muuseumi tugisüsteemide ja -teenuste korraldamine ning igapäevase majandamisega seotud küsimuste lahendamine.

  Miku vaba aeg kulub sõpradele ja perekonnaga asjatamisele. Tegeleb ka kehakultuuriga ning matkab meelsasti Lõuna-Eesti metsades.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.