
Vabamus on avatud näitus „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“, mis võtab kokku Eesti digiühiskonna kujunemisloo ja saavutused ning heidab pilgu tulevikku. Külastajate suure huvi tõttu pikendab Vabamu näituse lahtiolekut 15. jaanuarini 2023.
Näitus räägib sellest, miks ikkagi sai just Eestist, endisest põllumajandusriigist digitaalne ühiskond ning millised uued väljakutsed ootavad meid ees. Näituse kuraator on Henrik Roonemaa ja idee autor Karen Jagodin.
Vabamu juht Karen Jagodin: "Eesti e-edulugu teatakse maailmas hästi ning ikka ja jälle soovitakse piiri tagant eestlaste käest digiarenguga seonduvat õppima tulla. Meie näitus tutvustab valdkonnaga seotud saavutusi nii välismaalastele kui ka meie endi noortele, kes olemasolevaid digivõimalusi sageli iseenesestmõistetavaks peavad. Palju äratundmist jagub näitusel ka neile, kes viimase 30 aaasta jooksul e-riigi arengut on vahetult ise kogenud.“
Eesti e-edulooga seotud kogumisaktsioon
„Eesti e-edulugu on teema, mis vajab täpsemat kaardistamist ka järeltulevatele põlvedele ning seetõttu alustab Vabamu Eesti ühiskonna digitaalset arengut puudutavate mälestuste ja esemelise materjali kogumist. Kutsume kõiki jagama Vabamuga oma lugusid ja mälestusi e-riigi algusaegadest ning annetama esemeid, mis aitavad seda aega ilmestada.“
Oodatud on näiteks lood avalike internetipunktide kasutamisest, esimesest ID kaardi saamisest ja selle kasutamisest, e-hääletusest, ning Eesti e-teenuste esmakasutamisega seotud rõõmud, hirmud ja ootused.
Saada Vabamule oma e-riigi mälestusi ja infot oma e-ajalooga seotud asjade kohta siin.
Täpsustavate küsimuste puhul võta ühendust Vabamu peavarahoidja Liisi Rannast-Kasega (liisi@vabamu.ee)