Kogud

Digikogu kasutusjuhend

Photo
Muuseumi digikogu Entu kasutamine

Muuseumi digikogu asub aadressil vabamu.entu.ee/public-fond.


  • Digikogusse sisenemiseks valige avalehe teemade pilvest huvipakkuv teema või kirjutage märksõna otsingulahtrisse.


  • Otsingusse võib korraga sisestada ka mitu sõna ning soovitatav on kirjutada sõna nimetavas vormis. Kui soovite kitsendada mõnd huvipakkuvat teemat, näiteks "dokument/foto", siis sisestage otsingureal teemale järgi tühik ning seejärel spetsiifilisem otsisõna. Näiteks "dokument/foto siber". Otsing ei erista suuri ja väikseid tähti.

 

 

Otsingu tulemused

  • Otsingu tulemused kuvatakse nimekirjana ning näidatakse nende koguarvu. Valikut saab kitsendada lisades otsingukasti täpsustavaid sõnu või numbreid. Klikates konkreetsele museaalile näed põhjalikumat informatsiooni. 

  • Kui avanenud museaalist on mitu fotot, siis vahetuvad need infoväljal automaatselt. Soovi korral saab piltide all olevate punktide peale vajutades fotosid ka eraldi vaadata.
  • Otsingu tulemuste nimekirja tagasi saamiseks vajuta oma veebilehitseja tagasi liikumise noolt (brauseri back-nupp).

  • Klikates Entu logole satute uuesti varakambri avaaknasse.

  • Varakambri päises asuvat sisselogimisnuppu saavad kasutada vaid muuseumitöötajad.Kogude kasutamistingimused

Peaaegu igale museaalile on digikogu andmebaasis lisatud väikese resolutsiooniga kujutis, mida võib vabalt kasutada, lähtudes kahest nõudest:


 

Museaalide digitaalseid kujutisi ei või kasutada ärilistel eesmärkidel, trükistes ega meenete tootmiseks.Näiteid, mida muuseumi digitaalsest varakambrist leida võibTagasiside saatmine

Muuseumi digikogu kasutades anna julgelt tagasisidet kui märkasid viga või Sul on huvitavat informatsiooni antud museaali kohta. Samuti on oodatud soovitused digikogu kasutamise kohta. Infot ootab muuseumi peavarahoidja Liisi Rannast-Kask, liisi@vabamu.ee.