Hariduslik elamus

Nostalgiline jõuluõhtu Vabamus

Muuseumiprogramm gruppidele
Tule osale koos sõprade või meeskonnaga jõuluhõngulises programmis Vabamus!

Meil kõigil on emalt, isalt, vanaemalt, vanaisalt kuuldud või enda isklikke lugusid nõukaajal peetud jõuludest ja selle aja traditsioonidest. Ent kui tihti me neid meenutame ja neist räägime?

Tule oma seltskonnaga jagama mälestusi ja kuulama teiste eestimaalaste lugusid nõukaajal peetud jõuludest ja nääridest! Teid ootavad nutikust nõudvad ülesanded, mis viivad osalejad muuseumi näitusel tagasi aega, mil riik ei soosinud jõulude tähistamist ning inimesed ei tihanud minna kirikusse. Pidulaua katmiseks pidi seisma tunde järjekorras, et pakkuda lähedastele midagigi maitsvat. "Nääri meeleolu" loomiseks tuli panna oma parimad otsimisoskused proovile, et leida tühjusest läikivatelt poelettidelt üks ainsamgi terve lambipirn katkistele jõulutulukestele. 

See kõik oli kunagi võimalik! Tule saa osa ühest meeldejäävast ja nostalgilisest jõuluõhtust!Jõululaua katmiseks pakume korraliku nõukogudeaegse inimese lemmikuid:

  • vürtsikilu rukkileival
  • singirullid
  • rosolje
  • Kirju koer

Menüü hind on 10 € osaleja.

Jõuluõhtu programmis saab korraga osaleda kuni 25 inimest ning see kestab kokku 2 tundi.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.
Broneeri