Virtuaalnäitus

Ajalugu asjades

Kirjutuslaua taga kirja pandud mälestused
Photo
Jane pere lugu

Aastal 1939 pani minu isa Eino Balder kirja ühe meie vanema sugulase Madimardi Mihkli (Mihkel Balder`i) mälestused, mis algasid sõnadega: "Kusagil viis põlvkonda tagasi tuli üks 16. aastane noormees üle mere Rootsist ja asus elama praegusesse Undla valda, Põima külast mere poole ja tema nimi oli Balder!"


Nii alustas minu isa tema mälestuste kirja panemist. Kuna tol ajal oli Madimardi Mihkli mälu väga hea, siis ei puudunud ülestähendustest töö Siberi raudtee ehitamisel, millel ta osales meistrina, meie sugupuust ja arheoloogilistest mälestusmärkidest.


Kahjuks jäid aga kõik need ülestähendused kirjutuslaua sahtlisse, kus nad kuulduste järgi hävitati isa ja tema vanemate väljasaatmisele järgnenud päevadel...


Kas need mälestused ei peitunud just selle kirjutuslaua sahtlis, mis on pildil ning mis hiljem isa vanema venna Endel Balder`i poolt Tallinna viidi, kes pääses küüditamisest tänu sellele, et küüditamise hetkel viibis Tallinnas?

Pildil oleva kirjutuslaua toolil on isa onu, kolonel August Balderi poolt nooruses kuuldu põhjal kirja pandud sugupuu skeem.

Klikka fotol ja uuri seda lähemalt.